Wrocławskie forum dyskusyjne - dyskusyjne.wroclaw.pl

Pełna wersja: Uważaj na zapalenie dziąseł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapalenie dziąseł to jedna z wielu licznych i bardzo zróżnicowanych zarówno pod względem etiologii, jak i objawów, jakie dają, chorób związanych z jamą ustną.

Co ciekawe, zazwyczaj zapalenie większości z nas kojarzy się z chorobami laryngologicznymi, takimi jak zapalenie gardła czy też zapalenie ucha. Te części ciała są przez nas badane regularnie i bez większych problemów, inaczej natomiast jest z zębami czy też dziąsłami, którymi profesjonalnie zajmuje się stomatolog: obawiamy się tego lekarza.

Większość z nas dentysta napawa lękiem kojarzy się z bólem, z przykrym dźwiękiem borowania, z koszmarem z dzieciństwa. Nie możemy jednak podchodzić do własnego zdrowia w tak nieodpowiedzialny sposób – zapalenie dziąseł to nie fraszka i nie można tak go lekceważyć. Profesjonalne leczenie powinno zostać podjęte jak najwcześniej, kiedy uporanie się z objawami nie nastręcza jeszcze tylu problemów.

Mimo że zapalenie dziąseł jako takie jest jedno, może pochodzić z kilku źródeł, może wywołać je sporo różnorodnych czynników. Doprowadzić do niego może na przykład źle dopasowany aparat ortodontyczny lub inne czynniki mechaniczne, takie jak uderzenie czy upadek, wszystko to, gdy dziąsła zostaną uszkodzone w sposób mechaniczny. Zapalenie dziąseł może być także następstwem różnego rodzaju chorób związanych ze spadkiem odporności lub ze związanym z wiekiem cofaniem się dziąseł. Może je także wywołać nowotwór w obrębie jamy ustnej czy też bardzo zaawansowane stadium próchnicy, wtedy, gdy ząb jest zniszczony do korzenia.

Czytaj więcej na: http://www.stopparadontozie.pl/porady-ek...y-leczenie
Przekierowanie