Reklama:
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zalety psychologii sportu
Autor Wiadomość
admin Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 11
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Zalety psychologii sportu
Psychologia sportu to ważna dziedzina jaką zajmuje się wiele osób. To właśnie dzięki poznaniu działania psychiki sportowca, można pomóc mu osiągać jeszcze większe sukcesy. Widać to głownie wtedy, kiedy sportowcy biją swoje lub cudze rekordy i jest to wówczas podwójne święto. Jednak aby tak się stało, potrzeba do tego wiele pracy zarówno fizycznej, jak i psychologicznej. Stąd też psychologia sportu pomaga w tym doskonale i zajmują się tym psychologowie. Uczestniczą w zawodach jako obserwatorzy aby dokładnie sprawdzać efekty wszystkich poczynań i poprawiać wyniki.
Psychologia sportu polega głównie na odkrywaniu psychiki sportowca, jego predyspozycji do danej dziedziny, a także wnoszenia nowej wiedzy aby poprawiać wyniki w danej dziedzinie. To obowiązkowa wiedza nie tylko u sportowców indywidualnych, ale sportowców grających w zespole, czy to mających sukcesy w kraju czy też za granicą.  
Zaletą korzystania z psychologii sportu jest to, że o wiele łatwiej podejmować decyzje podczas porażek sportowców czy też nieudanych wielu prób. Kiedy sportowcy mają gorsze dni, nie mają zapału, czy też ich forma daje wiele do życzenia, wówczas trener pomaga sobie poprze elementy psychologiczne. Nie tylko budowa fizyczna, czy siła ma wpływ na to jak sportowiec daje sobie radę, ale również moc mentalna czy psychiczna. Jego zadaniem jest wyobrażanie sobie swoich sukcesów, otrzymywanych medali czy przekraczanie granic mentalnych, aby dać z siebie jeszcze więcej. Na temat psychologii sukcesu można przeczytać coraz więcej, ponieważ są sprzedawane książki na ten temat, czy też redagowane artykuły. Chodzi również o to, aby ludzie dowiedzieli się czym tak naprawdę jest sport, na jakiej bazie się opiera i na co mają nastawić się początkujący sportowcy. 
Wiedza zawiera podejście do sportu, do swojej dziedziny a także szereg różnych ćwiczeń i prób po to aby sportowiec mógł być coraz lepszym. Za sukcesami idą oczywiście pieniądze, ale również większe możliwości, choćby w ilości osób wspierających sportowca. Wśród nich jest psycholog, trener, masażysta czy rehabilitant. Oni również są na kursach zapoznawani z psychologią sportu po to aby lepiej mogli pomóc swoim sportowcom. Wiedzę tę można otrzymać również na studiach, na kursach dla sportowców a także na specjalnych wykładach. Dużą wagę przykłada się również do przełamania lęków, pokonywania stresu na zawodach czy skupiania się na swoim celu, mimo konkurencji. W każdym kraju psychologia sportu różni się od siebie, dlatego że psychika sportowców jest inna. 

Zainteresowani tematem mogą odwiedzić stronę: http://mental-power.pl/psychologia-sport...pularnosc/ aby uzyskać więcej informacji.
12-15-2016 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości